7 kluczowych pytań przed kupnem regałów

7 kluczowych pytań przed kupnem regałów

Do kupna regałów trzeba się odpowiednio przygotować. Oto nasze rady.


Ile miejsca jest do zagospodarowania?

Upewnij się, że zmierzyłeś dostępną wysokość, szerokość i głębokość. Jeśli zamierzasz składować palety, sprawdź czy wybrany regał jest odpowiedni dla takiego rozmiaru palet. Większość regałów paletowych w ofercie AJ Produkty posiada głębokość 1100 mm i została zaprojektowana do standardowych palet EURO 1000 x 1200 mm.


Jakie obciążenie mają wytrzymać półki?

Jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze odpowiedniego regału jest obciążenie, które wytrzymują poszczególne półki. Zarówno półki, jak i belki nośne regałów projektuje się zgodnie z UDL, co oznacza, że półka wytrzymuje podane obciążenie wyłącznie przy równomiernym rozłożeniu ładunku. Pojedynczy towar o wadze równej deklarowanemu obciążeniu ułożony w centralnej części półki może spowodować jej załamanie. Rekomendujemy wybór regałów o obciążeniu nieco większym niż potrzeba dla zapewnienia bezpieczeństwa.


Półki z wypełnieniem czy bez?

Regały paletowe dostarczane są bez wypełnienia półek i nadają się tylko do składowania palet, które funkcjonują jak półki, wypełniając przestrzeń między belkami. W przypadku, gdy trzeba przechować pojemniki, skrzynki lub inne towary bez palet, konieczne są pełne półki. Do intensywnie eksploatowanych magazynów polecamy regały zaprojektowane specjalnie do dużych obciążeń.


Dostęp z jednej strony czy z obu?

Należy wziąć pod uwagę czy regały będą ustawione przy ścianach oraz czy potrzebują sprzężeń tylnych – taka konieczność wyklucza dostęp do zwartości z jednej ze stron. Regały paletowe i regały do dużych obciążeń zwykle (choć nie zawsze) zapewniają dostęp z obu stron.


Co jest do przechowania?

Wybór regału powinien zależeć od przechowywanych przedmiotów. Być może w Twojej firmie nie sprawdzą się ani regały paletowe ani standardowe regały magazynowe. Weź pod uwagę inne typy regałów: regały wspornikowe, systemy przechowywania w pionie lub regały na drobnicę i małe części.


W jakim środowisku będzie ustawiony regał?

Koniecznie rozważ środowisko, w którym znajdą się regały, gdyż może to mieć wpływ na typ wykończenia, który należy wybrać. Jeśli zamierzasz ustawić nowe regały wewnątrz budynku, w suchym środowisku, wybierz regały ze stali lakierowanej proszkowo. Regały galwanizowane są odporne na rdzę i dzięki temu doskonałe do wilgotnych pomieszczeń. Regały ze stali nierdzewnej łatwo spłukać woda, co czyni je znakomitym wyborem do środowisk sterylnych oraz wszędzie tam, gdzie jest przechowywana i przygotowywana żywność. Chrom to sprytne i stosunkowo niedrogie wykończenie regałów do lżejszych obciążeń (w porównaniu na przykład do stali nierdzewnej). Tak wykończone regały to idealny wybór do przestrzeni handlowych i ekspozycyjnych.


Czy będzie potrzeba więcej regałów?

Większość systemów przechowywania projektuje się tak, żeby można je było w przyszłości łatwo rozbudować. Jeśli wybrany regał posiada moduły podstawowe i dodatkowe, możesz mieć pewność, że gdy zajdzie potrzeba, będzie można dokupić więcej sekcji.


Masz więcej pytań?

Jeśli masz dodatkowe pytania w kwestii doboru regałów, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta. Z przyjemnością pomożemy!

Zapisz się tutaj!
Proszę czekać...
Klikając "Zapisz", potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności.